Hakkımızda

Alınteri Kimya Sanayi, 1982 yılında Kemal Karaca tarafından İzmir’de kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren temizlik ürünleri üretimi ve pazarlamasında faaliyet gösteren Alınteri Kimya zaman içerisinde gelişen teknolojiler ile birlikte geniş ürün yelpazesine sahip olmuş, yaklaşık 30 yıla yakın geçmişinde deneyim, profesyonel kadrosu ve çalışma disiplini ile sektöründe önemli konuma gelmiştir. Alinteri, Linda ve Mola markaları altında faaliyetini sürdüren firma kalite ve istikrarını ISO 9001:2008 Kalite Sistem Belgesi ile desteklemektedir.

Misyonumuz
Alınteri Kimya olarak globalleşen dünyada yaşanan değişimler ve gelişmeleri yakından takip ederek, faaliyette bulunduğumuz tüm alanlarda, tam müşteri memnuniyeti sağlamayı; beklentilerimizi karşılamaya yönelik kaynaklarımızı etkin yönetmeyi; yönetim sistemimizi sürekli iyileştirerek hedeflerimize ulaşmayı; çevre, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ilgili kanun ve yönetmeliklere uymayı; müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünleri, çevreye ve insan sağlığına uygun olarak üretmeyi; müşterilerimizin hizmetlerini aksatmamak için her türlü altyapı ve destek hizmetlerini sağlamak ve bu yolda yenilikçi çözümler üretmeyi; gelişmeyi ve başarıyı amaçlayan bir takım ruhu ile çalışarak ülkemiz kimya endüstrisine gelişen teknolojiler paralelinde en kaliteli ürünleri ve hizmeti sunmayı misyon edindik.

Sürdürülebilirlik

Alınteri Kimya, büyümeye devam etmek  için, temel işini kurumsal, katılımcı ve sistematik bir bakış açısıyla yürütüyor. Bu büyüme sadece şirketimizin ekonomik başarısıyla değil, aynı zamanda çevreyi korumaya ve mesleki güvene gösterdiğimiz aktif yaklaşımla ve topluma bağlılığımızla gerçekleşiyor.
Sürdürülebilirlik yeni amaçları, perspektifleri ve önlemleri ortaya çıkaran devamlılığı olan bir süreç olduğundan amacımız; sürekli gelişimi sağlayarak hayatı biraz daha iyileştirmek ve kaynakların etkin kullanımını sağlamak üzere sürdürülebilir kalkınma konusunda duyarlılık ve bilgi birikimi oluşturmak .